پیام‌های شما- بخش اول

28 اسفند 1391

بیش از چهار سال از فعالیت وبگاه عروض می‌گذرد. در این سال‌ها پیام‌های زیادی از طرف بازدیدکنندگان به ما ارسال شده است ولی به دلیل مشغله کاری فرصت پاسخگویی به تک تک پیام‌های شما عزیزان دست نیافت. گرچه به بسیاری از پیام‌ها پاسخ داده شده ولی به رسم تشکر برخی از پیام‌های بازدیدکنندگان را در این مطلب آورده‌ایم.

برخی پیام‌ها، تشکر از راه‌اندازی این سامانه بوده که ما هم به نوبه خود از اظهار لطف این عزیزان تشکر می‌کنیم. برخی پیام‌ها نیز درخواست‌هایی بوده که از عهده مدیریت وبگاه عروض خارج بوده، از این عزیزان به دلیل عدم توانایی خویش در پاسخگویی به درخواستشان عذرخواهی می‌نماییم. درخواست برخی از این عزیزان را در این نوشته قرار دادیم تا شاید بازدیدکنندگان وبگاه بتوانند به این درخواست‌ها پاسخ دهند.

بخشی از پیام‌ها گزارش خطا در سامانه و انتقاد از عملکرد ضعیف آن بود. ضمن پوزش بابت خطاهای موجود باید توجه این عزیزان را به این نکته جلب نماییم که این وبگاه آزمایشی بوده و هیچ‌گاه ادعا نکرده وزن تشخیص داده شده کاملا صحیح است. همانطور که در گزارشات موجود در وبگاه آورده شده، برازندگی بالاتر نشان‌دهنده میزان صحت پاسخ است.

در پایان باید تشکر دوباره‌ای از دوستانی داشته باشیم که در انجام این پروژه ما را یاری رسانده‌اند. ما نیز به رسم قدردانی از کمک خالصانه این دوستان، تا زمانی که توان داشته باشیم، خدمت‌رسانی این وبگاه را به صورت رایگان ادامه می‌دهیم. لازم به ذکر است هزینه نگهداری این وبگاه به دلیل علاقه شخصی گرداننده وبگاه، بدون کمک نهادهای دولتی و خصوصی و به صورت شخصی تامین می‌گردد.

نام: خدیجه ده نمکی

موضوع: وزن شعر

پیام: جای آن دارد که اززحمات فراوان و پشت کارتان قدردانی کنیم .با امید به پیشرفت های بیشترشما در این زمینه با دانش اندک خود آماده‌ی هر کمکی با بضاعت اندک خود می‌باشم.

وبگاه عروض: بابت زحمات شما بسیار ممنونیم.

نام: masood azizi

موضوع: تجزیه ترکیب عربی

پیام: سلام در مورد تجزیه ترکیب در زبان عربی چطور میشود کار کرد. من طلبه هستم دوست دارم برای زبان های فارسی وعربی کار نقش کلمات در جمله را به صورت رایانه ای دنبال کنم.

وبگاه عروض: این سایت تنها در زمینه شعر فارسی فارسی فعالیت می‌کند.

نام: آیدین

موضوع:

پیام: با سلام برنامه بسیار بسیار عالی است بهتر است نام بحر را نیز ذکر کنید.

نام: بهنام

موضوع: ادبیات

پیام: لطفا مثلا 4 بیت را یکجا وزن و عروض اش را بگویید اگه ممکنه جواب سوالمو در همین وبلاگ بگویید

نام: امیر آزاد ه دل

موضوع:

پیام: منم شیوه ای رو برای خودم دارم که فکر می کنم عروض رو ساده کرده خیلی مایل هستم که داده ها مونو بررسی کنیم شاید بتونیم به همدیگه کمک کنیم پوپر میگه امکان دارد که من بر خطا باشم و شما بر صواب اما با بذل کوشش هر دوی ما می توانیم به حقیقت نزدیک شویم.

نام: میلاد قزللو

موضوع: گسترش برنامه

پیام: درود بر شما دوستان گرامی،

برنامه‌تان را استفاده کردم، برنامه بسیار خوبی است. امیدوارم روز به روز پیشرفت کنید.

چند وقتی است ایده‌ای در ذهنم دارم مبنی بر ساخت برنامه‌ای رایانه‌ای برای کمک در سرودن شعر. به نظر من برنامه‌ی مفیدی خواهد بود.

من خودم شاعر هستم و این برنامه را پسندیدم.

نام: شیما علی زاده

موضوع: همکاری

پیام: با سلام پروژه من در زمینه شبکه عصبی پرسپترون بوده است و اگر بتوانم خوشحال می شوم در این پروژه همکاری کنم.

نام: زینت نور

موضوع:

پیام: با سلام و محبت به کارکنان سایت پربار عروض . رشته من کمپوترانفورمیشن است و من می توانم در بخش صدا و سونت در صورت خواسته باشید . برای آوا ها کاری کنم با شما کمک کنم یعنی اتصال بخش صوتی در صورتیکه فایل صوتی ترتیب شود. یا کارهای دیزایین وغیره . سایت من نگاه در پرشین است .

نام: هادی

موضوع: اشکال

پیام: اینکه اگه مجموعه ای از حروف بی معنی رو هم بدی سیستم عروض براش وزن پیدا میکنه که اگه برطرف بشه خیلی مفید واقع میشه

وبگاه عروض: سامانه عروض معنای عبارت ورودی را متوجه نمی‌شود، بنابراین هر عبارتی را وزن‌یابی می‌کند. در صورت ورود حروف بدون معنا، وزن با برازندگی پایین نشان‌دهنده‌ی غلط بودن عبارت است.

نام: محفوظ

موضوع: پیشنهاد

پیام: سلام

خداقوت

اگرمقوله قافیه رانیزبه مجموعه تان اضافه کنیدعالی میشودهرچندکه میدانم تاهمینجاهم کلی صرف وقت کرده اید.

سواد ادبی وکامپیوتر من بسیارناچیزاست اما همین را میدانم که زمان آن رسیده که مبحث ادبیات مانیزخصوصا شاخه های فنی آن دستی به رایانه داشته باشند. باکمال میل هرکاری ازدستم برآیدانجام میدهم .راستی شخصی که خودشان را مجیری معرفی کرده اند بهتراست مختصری از بیوگرافی وتجربیات و تحصیلاتشان را درسایت بگذارند.

پیروزباشید

وبگاه عروض: ان شاء الله در آینده مقوله قافیه نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نام: ندا جعفری

موضوع:

پیام: با سلام

جدا کار زیبا و منحصر به فرد شما را تحسین می کنم و از اینکه اینرا از طریق اینترنت در اختیار سایرین قرار دادید جدا متشکرم.امیدوارم همیشه و در همه زمینه ها موفق باشید.

نام: علی حیدری معاف

موضوع: نرم افزار بررسی وزن شعر

پیام: سلام

ضمن ابراز احترام

خواهشمندم بفرمایید که این نرم افزار که برای یافتن وزن شعر دارین رو چطور میشه خرید؟؟

با نهایت احترام

وبگاه عروض: این نرم‌افزار به صورت رایگان برای استفاده فارسی‌زبانان بر روی بستر اینترنت قرار داده شده است. مدیریت وبگاه عروض قصد استفاده تجاری از این برنامه را ندارد.

نام: رضا مصطفایی

موضوع: ویرایش

پیام: با سلام وعرض خسته نباشید حضور اساتید محترم اینجانب مجموعه شعری دارم که می خواهم ویراستاری گردد .با سایت شما آشنا شدم ضمن خرسندی و تشکر از زحماتتان لطفا مرا راهنمایی فرمایید. ضمنن وب لاگ اینجانب بنام abtarang.blogfa.com به راه است و اولین کتاب من بنام ازآب تا رنگ به طبع رسیده است.

منتظرلطف شما می مانم.

وبگاه عروض: گرچه وبگاه عروض با استاتید ادبیات در ارتباط است ولی زمینه کاری این وبگاه، ادبیات (به خصوص عروض) و رایانه است. موفق باشید.

استفاده از پایگاه عروض رایگان است اما اگر بخواهید می‌توانید از عروض حمایت مادی یا معنوی کنید.

حمایت مالی

در شبکه‌های اجتماعی، عروض را معرفی کنید.