اخبار

07 خرداد 1400
حذف دامنه‌ی arooz.net از پروژه‌ی عروض

با توجه به هزینه‌های بالای نگهداری دامنه‌ی arooz.net، این دامنه از 25 تیر ماه پشتیبانی نخواهدشد.

علاقمندان به سایت، همچنان می‌توانند از دامنه‌ی prosody.ir استفاده کنند.

30 فروردین 1399
برقراری مجدد محدودیت 300 بیت در روز

با توجه به محدودیت‌های فنی سامانه، محدودیت تحلیل حداکثر 300 بیت در روز برای هر نفر، مجدداً در سامانه اعمال شد.

تعداد ابیات تحلیل‌شده در روز در صفحه‌ی تحلیل بیت به شما نمایش داده می‌شود.

05 اسفند 1398
حل مشکل فنی وبگاه عروض، اسفند 98

خوشبختانه مشکل فنی وبگاه عروض حل شد. پوزش ما را به خاطر توقف خدمات وبگاه بپذیرید.

مشکل فنی پیش‌آمده به علت جابجایی هاست وبگاه بوده است. گفتنی است تیم وبگاه عروض در حال حاضر شامل فقط دو نفر است که در وقت‌های آزاد به کار روی وبگاه می‌پردازند.

14 تیر 1397
حل مشکل فنی وبگاه عروض، تیر 97

خوشبختانه مشکل فنی وبگاه عروض حل شد. پوزش ما را به خاطر توقف خدمات وبگاه بپذیرید.

01 دی 1393
ارائه مقاله «تشخیص وزن عروضی اشعار فارسی با استفاده از زنجیره مارکوف»

مقاله «تشخیص وزن عروضی اشعار فارسی با استفاده از زنجیره مارکوف» در هشتمین کنفرانس داده کاوی ایران ارائه شد. در این مقاله مساله تشخیص وزن عروضی با استفاده از زنجیره مارکوف حل شده است. در بخش مقاله‌ها و گزارش‌ها میتوانید متن کامل این مقاله را دریافت کنید.

18 آذر 1392
حل مشکل فنی وبگاه عروض، آذر 92

با عرض پوزش خدمت بازدیدکنندگان گرانقدر وبگاه عروض، مشکل فنی پیش آمده برای وبگاه -که باعث از کار افتادن آن طی دو روز گذشته شده بود- با تلاش تیم فنی برطرف گردید. امیدواریم پوزش ما را به خاطر تاخیر در ارائه سرویس پذیرا باشید.

11 آذر 1392
نامه تشکر برخی از اساتید ادبیات تهران بزرگ از وبگاه عروض

بسمه تعالی

ما استادان ادبیات فارسی آموزش و پرورش از «وبگاه عروض» برای به دست آوردن وزن عروضی و تحلیل شعرهای فارسی استفاده کرده و امکانات این وبگاه را برای این کار مناسب می‌دانیم.

ضمن آن که باید از این که سازنده در کنار کار اصلی این وبگاه به معرفی شعر فارسی، ...

01 آذر 1392
آمار بازدیدکنندگان وبگاه عروض

روند مراجعه به وبگاه عروض در مدت فعالیت آن، نشان از افزایش علاقه کاربران اینترنتی به این مقوله است. جالب توجه‌ترین بخش نیز افزایش مراجعه کنندگان خارجی نسبت به مراجعه کنندگان ایرانی به وبگاه عروض است.

این بخش از گزارش از سرویس Awstat نصب شده بر روی وبگاه عروض استخراج شده ...

28 اسفند 1391
پیام‌های شما- بخش سوم

برخی پیام‌ها، تشکر از راه‌اندازی این سامانه بوده که ما هم به نوبه خود از اظهار لطف این عزیزان تشکر می‌کنیم. برخی پیام‌ها نیز درخواست‌هایی بوده که از عهده مدیریت وبگاه عروض خارج بوده، از این عزیزان به دلیل عدم توانایی خویش در پاسخگویی به درخواستشان عذرخواهی می‌ماییم. درخواست برخی ...

28 اسفند 1391
پیام‌های شما- بخش دوم

برخی پیام‌ها، تشکر از راه‌اندازی این سامانه بوده که ما هم به نوبه خود از اظهار لطف این عزیزان تشکر می‌کنیم. برخی پیام‌ها نیز درخواست‌هایی بوده که از عهده مدیریت وبگاه عروض خارج بوده، از این عزیزان به دلیل عدم توانایی خویش در پاسخگویی به درخواستشان عذرخواهی می‌ماییم. درخواست برخی ...

28 اسفند 1391
پیام‌های شما- بخش اول

بیش از چهار سال از فعالیت وبگاه عروض می‌گذرد. در این سال‌ها پیام‌های زیادی از طرف بازدیدکنندگان به ما ارسال شده است ولی به دلیل مشغله کاری فرصت پاسخگویی به تک تک پیام‌های شما عزیزان دست نیافت. گرچه به بسیاری از پیام‌ها پاسخ داده شده ولی به رسم تشکر برخی ...

27 خرداد 1391
افزایش سقف استفاده مجاز از وبگاه

با توجه به درخواست دوستان ادیب و شاعر جهت کم کردن محدودیت استفاده از وبگاه و یافتن وزن عروضی، محدودیت استفاده روزانه 200 بیت برای هر نفر به 300 بیت روزانه تغییر یافت.

مخاطبان وبگاه ما را به خاطر این اعمال محدودیت خواهند بخشید.

مدیریت وبگاه عروض

17 آبان 1390
انتشار تحقیقات مربوط به خط و زبان فارسی در محیط رایانه

دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی از برخی پروژ‌های دانشجویی مربوط به خط و زبان فارسی در محیط رایانه‌ای حمایت نموده. متن کامل گزارش این پروژه‌ها برای استفاده عموم منتشر گشته است. این وبگاه نیز برای گسترش تحقیقات و اطلاع رسانی به محققان در زمینه فوق، اقدام به انتشار این گزارش‌ها ...

12 دی 1389
افزایش پهنای باند

با توجه به استقبال گسترده از وبگاه عروض، برای دومین بار پهنای باند این وبگاه افزایش یافت.

12 آبان 1389
برچسب گذار اجزای واژگانی کلام

برچسب گذاری اجزای واژگانی کلام عمل انتساب برچسب‌های واژگانی به کلمات و نشانه‌های تشکیل دهنده متن است، به صورتی که این برچسب‌ها نشان‌دهنده نقش کلمات و نشانه‌ها در جلمه باشد. برچسب‌گذارهای اجزای واژگانی کلام و پیکره‌های برچسب خورده با این برچسب‌ها در بسیاری از حوزه‌های دیگر پردازش زبان طبیعی مورد ...

30 تیر 1388
پشتیبانی شورای عالی اطلاع رسانی

«سامانه هوشمند تشخیص وزن عروضی اشعار فارسی» توسط «شورای عالی اطلاع رسانی» خریداری شد. پس از پیگیری‌های مستمر جناب آقای دکتر مینایی این امر محقق شد. باشد که این پشتیبانی بتواند باعث رشد و توسعه این پژوهش علمی شود.

29 تیر 1388
به عنوان مقدمه

شاعری را که حتی یک بیت شعر ترکی نگفته در دنیا به عنوان شاعری ترک می‌شناسند و اشعارش به جای زبان اصلی و مادری‌اش، از ترکی به زبان‌های دیگر دنیا ترجمه می‌شود.

اگر جمله قبل برای شما آشنا و درد‌آور باشد، به اهمیت مطالعه در زمینه ادبیات فارسی واقف ...

استفاده از پایگاه عروض رایگان است اما اگر بخواهید می‌توانید از عروض حمایت مادی یا معنوی کنید.

حمایت مالی

در شبکه‌های اجتماعی، عروض را معرفی کنید.