صفحه نخست اخبار سایت
پیام‌های شما- بخش اول PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط محمد مهدي مجيري   

بیش از چهار سال از فعالیت وبگاه عروض می‌گذرد. در این سال‌ها پیام‌های زیادی از طرف بازدیدکنندگان به ما ارسال شده است ولی به دلیل مشغله کاری فرصت پاسخگویی به تک تک پیام‌های شما عزیزان دست نیافت. گرچه به بسیاری از پیام‌ها پاسخ داده شده ولی به رسم تشکر برخی از پیام‌های بازدیدکنندگان را در این مطلب آورده‌ایم.

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۰۸
ادامه مطلب...
 
افزایش سقف استفاده مجاز از وبگاه PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط محمد مهدي مجيري   

با توجه به درخواست دوستان ادیب و شاعر جهت کم کردن محدودیت استفاده از وبگاه و یافتن وزن عروضی، محدودیت استفاده روزانه 200 بیت برای هر نفر به 300 بیت روزانه تغییر یافت.

مخاطبان وبگاه ما را به خاطر این اعمال محدودیت خواهند بخشید.

مدیریت وبگاه عروض

 
انتشار تحقیقات مربوط به خط و زبان فارسی در محیط رایانه PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط محمد مهدي مجيري   
دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی از برخی پروژ‌های دانشجویی مربوط به خط و زبان فارسی در محیط رایانه‌ای حمایت نموده. متن کامل گزارش این پروژه‌ها برای استفاده عموم منتشر گشته است. این وبگاه نیز برای گسترش تحقیقات و اطلاع رسانی به محققان در زمینه فوق، اقدام به انتشار این گزارش‌ها نموده است. فایل‌های این گزارشات را می‌توانید در بخش «مقالات و گزارشات» مشاهده نمایید.
آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۵۰
 
افزایش پهنای باند PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط محمد مهدي مجيري   

با توجه به استقبال گسترده از وبگاه عروض، برای دومین بار پهنای باند این وبگاه افزایش یافت.

 
برچسب گذار اجزای واژگانی کلام PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط محمد مهدي مجيري   

برچسب گذاري اجزاي واژگاني کلام عمل انتساب برچسب‌هاي واژگاني به کلمات و نشانه‌هاي تشکيل دهنده متن است، به صورتي که اين برچسب‌ها نشان‌دهنده نقش کلمات و نشانه‌ها در جلمه باشد. برچسب‌گذارهاي اجزاي واژگاني کلام و پيکره‌هاي برچسب خورده با اين برچسب‌ها در بسياري از حوزه‌هاي ديگر پردازش زبان طبيعي مورد استفاده قرار مي‌گيرند که از بين آنها مي‌توان به خطاياب، تبديل متن به گفتار، سيستم‌هاي تشخيص خودکار گفتار و ترجمه ماشيني اشاره کرد.

پيکره متني زبان فارسي پيکره‌اي است که مجموعه برچسب آن شامل 90 برچسب است که 14 عدد از آنها برچسب‌هاي مقولات اصلي است. ساختار برچسب کلمات در پيکره مذکور بر اساس استاندارد ايگلز و به صورت سلسله مراتبي است. استفاده از ساختار برچسب‌گذاري سلسله مراتبي امکان نمايش مقولات اصلي، زيرمقولات، وندهاي تصريفي، واژه‌بست و ديگر ويژگي‌هاي کلمات را فراهم مي‌سازد. استفاده از ساختار سلسله مراتبي باعث شده که تعداد برچسب‌هاي پيکره به بيش از 580 مورد برسد.

به تازگی وبگاه «پردازش زبان فارسی» شروع به کار نموده است. در این وبگاه با استفاده از پيکره متني زبان فارسي يک برچسب‌گذار اجزاي واژگاني ايجاد شده که نسخه اول آن به نمايش گذاشته شده است. مجموعه برچسب برچسب‌گذار شامل مقولات اصلي کلمات است. دقت برچسب‌گذار 95% است. 

اميد است که نسخه جديد برچسب‌گذار به زودي عرضه گردد. در نسخه جديد تعداد برچسب‌هاي مجموعه برچسب افزايش يافته (تا حدود400 برچسب) تا ويژگي‌هاي بيشتري از کلمات را بتوان نشان داد.

آدرس این وبگاه http://www.persianp.ir است.

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۳
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 3